Sudová vína

1 dl PÁLAVA – polosuché – bílé…..25,-

VINAŘSTVÍ KAREL KACHYŇA, VELKÉ BÍLOVICE


1 dl ZWEIGELTREBE ROSÉ – polosladké – růžové…..25,-

VINAŘSTVÍ KAREL KACHYŇA, VELKÉ BÍLOVICE


1 dl MODRÝ PORTUGAL – polosuché – červené…..25,-

VINAŘSTVÍ BUNŽA, BZENEC


Bílá vína

0,75 l RULANDSKÉ ŠEDÉ – zemské – polosuché…..250,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Velice oblíbená odrůda jak u nás, tak na severu Itálie. Vůně je ovocná a velice podléhavá. Chuť vína je svěží, lehčího typu a lehkou nasládlostí v závěru.


0,75 l NEUBURSKÉ – kabinet – suché…..350,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Tento vzorek  nám  nabízí žlutou, nazlátlou barvu. Ve vůni se ukazuje nasládlá  mandle, která se  v chuti snoubí s koketující kyselinkou,  ta víno odlehčuje…


0,75 l CHARDONNAY – pozdní sběr – polosuché…..390,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Jemné, kořenité harmonické víno s výraznější, ale kyselinkou a delikátními aromatickými látkami, jež zaujmou nevtíravým a dlouho trvajícím dojmem. Nejvhodnější kombinace je se sladkovodní rybou nebo uzeným masem.


0,75 l HIBERNAL – pozdní sběr – polosuché…..450,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Výrazné tělo a zároveň harmonický poměr kyselin a cukrů. Vůně je intenzivní, příjemně ovocitá, chuť plná, velmi extraktivní, typicky kořenitá.


0,75 l SAUVIGNON – pozdní sběr – polosuché…..390,-

VINAŘSTVÍ SKOUPIL, VELKÉ BÍLOVICE – Ve víně je nádherná vůně posečených kopřiv, v chuti příjemná kyselinka dokonale navazující na vůni. Doporučujeme servírovat k rybám, bílému masu, zeleninovým salátům.


0,75 l TRAMÍN – výběr z hroznů – polosladké…..420,-

MORAVÍNO VALTICE – Barva zlatavá, vůně intenzivní aroma damascénské evokující následnou mohutnost chutě. Chuť plná, s převahou kandovaného přezrálého cukrového melounu, s dlouhou dochutí.


0,75 l RULANDSKÉ ŠEDÉ – pozdní sběr – suché…..390,-

MORAVÍNO VALTICE – Vůně vína je příjemně ovocná, šťavnatá a plně se v ní odráží odrůdový charakter vína. V závěru se lehce odráží květinová vůně, jež přetrvává do samotného závěru. Chuť je vyzrálá, dominují v ní hrušky, broskve a žlutý meloun, přičemž závěr je doplněn tónem nazrálých, šťavnatých broskví.


0,75 l RYZLINK RÝNSKÝ – pozdní sběr – suché…..420,-

VINAŘSTVÍ REISTEN, PAVLOV – Silná, intenzivní vůně čerstvého jablíčka a banánové slupky. Minerální tóny doplňuje jemné aroma meruňkové šťávy. Minerální chuť je plná, šťavnatá, s aroma zeleného jablíčka a jemné jádroviny. V pikantní dlouhé dochuti budete vnímat příjemnou harmonii zbytku cukru a živé kyselinky.


0,75 l PÁLAVA – výběr z hroznů – polosuché…..420,-

Moravíno Valtice – Ve vůni se projeví banánové, citrusové a muškátové tóny. Chuť je medová, harmonická, středně plná, s lehkou kyselinkou na konci. Toto víno může být dobrým průvodcem celého večera, velmi se líbí ženám.


Červená vína

0,75 l MODRÝ PORTUGAL – pozdní sběr – suché…..390,-

VINAŘSTVÍ BALOUN, VELKÉ PAVLOVICE – Jemně rubínová barva a mladistvá vůně květin. Víno má méně tříslovin, je lehčí, velmi příjemného projevu, vyniká výbornou pitelností a harmonií.


0,75 l FRANKOVKA BARRIQUE – pozdní sběr – suché…..390,-

MORAVÍNO VALTICE – Víno rubínově červené barvy, s vůní připomínající jádra peckovin. Chuť je hluboká, příjemně tříslovitá s vyváženým poměrem kyselin.


0,75 l GRAND CUVÉE ČERVENÉ – výběr z hroznů – suché…..420,-

MORAVÍNO VALTICE – Cuvée odrůd Cabernet Sauvignon a Frankovka. Tmavě rubínová barva, vůně s tóny švestek, punče a čokolády, chuť s bohatou strukturou jemných tříslovin a dlouhou dochutí.


0,75 l RULANDSKÉ MODRÉ – výběr z hroznů – suché…..420,-

ZLOMEK&VÁVRA, BORŠICE – Charakteristická světle rubínová barva, jemně ovocná, až květinová vůně a plná sametová chuť jsou chloubou této stále více vyhledávané odrůdy. Vhodné k úpravám vepřového masa, zvěřiny i jiných tmavých mas, ale i k moučníkům a sladkým dezertům.