Moravská rozlévaná vína

1 dl bílé víno ….. 30,-


1 dl růžové víno ….. 30,-


1 dl červené víno ….. 30,-

 

 

ŠUMIVÁ VÍNA

0,75 l ČESKÉ FRIZZANTE ….. 190,-

 

1 dl PROSECCO FRIZZANTE FRIVOLO ….. 50,-

0,75 l PROSECCO FRIZZANTE FRIVOLO ….. 300,-

0,75 l PROSECCO SPUMANTE ICASTELLI BRUT ….. 395,-

 

0,75 l BOHEMIA SEKT DEMI SEC ….. 290,-

0,75 l BOHEMIA SEKT BRUT  ….. 290,-

0,75 l BOHEMIA SEKT NEALKO ….. 290,-

 

0,75 l DĚTSKÝ SEKT ….. 120,-

 

 Lahvová vína bílá

0,75 l RULANDSKÉ ŠEDÉ – zemské – suché ….. 275,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Barva je svěží, zelenkavá se žlutými odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů a karamelu. Chuť je velmi plná, extraktivní, vyvážená kyselinkou s přírodně ovocnou dochutí.

0,75 l NEUBURSKÉ – pozdní sběr – suché ….. 350,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Víno žluté barvy, výrazné ovocné a květnaté aroma. To vše doprovází plná, svěží chuť s potenciálem delšího nazrávání. Při delším ležení se zvyšuje viskozita vína a vzroste sametový dojem v ústech. Dochuť vína je harmonická a svěží.

0,75 l VELTLÍNSKÉ ZELENÉ – pozdní sběr – suché ….. 350,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Barva je světle zelenkavě žlutá. Chuť je středně plná, velmi elegantní a přímočará, zpočátku se více projevují ovocné tóny citrusového ovoce s pikantní svěží kyselinkou. Vůně je jemná, hladká, lehce kořenitá s tóny citrusového ovoce.

0,75 l CHARDONNAY – pozdní sběr – suché ….. 350,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Víno světle žluté barvy se zlatými odlesky. Aroma je svěží, dynamické a minerální. Dominují tu citrusy a ještě ne zcela zralé mirabelky. V chuti jsou citrony, mandarinky a grepy, které doplňuje letní bobulové ovoce.

0,75 l TRAMÍN ČERVENÝ – pozdní sběr – polosuché ….. 350,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Víno vás potěší plnou, dlouhou chutí se zakulaceným projevem a medovým závěrem. Tramín červený je jednou z nejoblíbenějších odrůd. Mimořádné kvality hroznů dosahuje díky vhodné půdě na vinici.

0,75 l HIBERNAL – výběr z hroznů – polosladké ….. 390,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Nová odrůda pocházející z Německa. Jedná se o křížence odrůd Ryzlink rýnský a Seibel. Víno je velmi aromatické, podpořené ryzlinkovými kyselinkami.

0,75 l PÁLAVA – výběr z hroznů – polosladké ….. 390,- 

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Vůně tropického ovoce, broskví a liči, v chuti nasládlé, aromatické a harmonicky lahodné víno. Dosti typická a velmi oblíbená Pálava z Velkých Bílovic.

0,75 l RULANDSKÉ ŠEDÉ – pozdní sběr – polosuché ….. 350,-

VINAŘSTVÍ VAJBAR, ZAJEČÍ – Barva je svěží, zelenkavá se žlutými odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů a karamelu. Chuť je velmi plná, extraktivní, vyvážená kyselinkou s přírodně ovocnou dochutí.

0,75 l RYZLINK RÝNSKÝ TERROIR PÁLAVA – pozdní sběr – suché ….. 475,-

VINAŘSTVÍ VAJBAR, ZAJEČÍ – Barva je svítivě zeleno-žlutá. Vůně je svěží, plná minerálů a citrusů. Vedle červeného grepu nacházíme plátky citronu v medu a lipový květ. Závěr dokreslují ještě tvrdé meruňky, žluté mirabelky a jemné tóny koření. Chuť je mohutná a široká. Dominuje tu pomelo a červený grep, neztrácí se ani meruňky či bílý rybíz. Ve velmi dlouhé dochuti pikantní sušené traviny a grep.

0,75 l SAUVIGNON – víno originální certifikace – polosuché ….. 390,-

VINAŘSTVÍ LAHOFER, DOBŠICE – Typický znojemský Sauvignon s angreštovou až černorybízovou vůní, která přechází i do chuti, kde ji doplňují tóny broskví a minerální závěr

 

Lahvová vína červená

0,75 l MODRÝ PORTUGAL – zemské – suché ….. 275,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Má tmavě granátovou barvu a vůni černého ovoce a čokolády. Víno, které zaujme svojí ovocností a lahodnou chutí s nižším obsahem kyselin a výrazným sametovým projevem.

0,75 l ZWEIGELTREBE – pozdní sběr – suché ….. 390,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Má výraznou ovocnou vůni zralých višní, třešní a sušených švestek, s nádechem tónů vanilky a kávy. Elegantní víno s bohatou strukturou a lahodnou dochutí čokolády.

0,75 l CABERNET SAUVIGNON – výběr z hroznů – suché ….. 390,- 

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Barva tónu černých višní. Vůně je velmi bohatá, zralá a plná. Nacházíme čerstvé tóny ostružin a borůvek. Za nimi přichází jemné tóny travin. Chuť je stejně plná a bohatá jako buket, svěží a pevná. Nacházíme čerstvé ostružiny a brusinky, černý rybíz a lehce pikantní tóny ostružinových listů.

0,75 l RULANDSKÉ MODRÉ – výběr z hroznů – suché ….. 390,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Plné, mohutné a příjemné víno se vyznačuje vábivou višňově červenou barvou přecházející až do odstínu čokolády s lákavou vůní.

0,75 l MERLOT – výběr z hroznů – suché ….. 420,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Víno silně rubínové barvy s vůní sušených švestek a višní a s jemnými tóny dubových třísek. Díky ležení na kvasnicích očekávejte velmi extraktivní chuť s dochutí švestek a přezrálých višní.