Moravská rozlévaná vína

1 dl bílé víno ….. 40,-


1 dl růžové víno ….. 40,-


1 dl červené víno ….. 40,-

 

 

ŠUMIVÁ VÍNA

0,75 l FRIZZANTE BIANCO CASSA SANT´ORSOLA ….. 250,-

1 dl PROSECCO FRIZZANTE FRIVOLO ….. 60,-

 

0,75 l PROSECCO FRIZZANTE FRIVOLO ….. 350,-

0,75 l PROSECCO SPUMANTE ICASTELLI BRUT ….. 420,-

 

0,75 l BOHEMIA SEKT DEMI SEC ….. 295,-

0,75 l BOHEMIA SEKT BRUT  ….. 295,-

 

1 dl Freezzante (Vajbar) nealko ….. 55,-

0,75 l Freezzante (Vajbar) nealko ….. 320,-

 

0,75 l DĚTSKÝ SEKT ….. 130,-

 

Lahvová vína bílá

0,75 l VELTLÍNSKÉ ZELENÉ – zemské – suché ….. 295,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Barva je světle zelenkavě žlutá. Chuť je středně plná, velmi elegantní a přímočará, zpočátku se více projevují ovocné tóny citrusového ovoce s pikantní svěží kyselinkou. Vůně je jemná, hladká, lehce kořenitá s tóny citrusového ovoce.

0,75 l RULANDSKÉ ŠEDÉ – zemské – suché ….. 325,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Barva je svěží, zelenkavá se žlutými odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů a karamelu. Chuť je velmi plná, extraktivní, vyvážená kyselinkou s přírodně ovocnou dochutí.

0,75 l IRSAI OLIVER – kabinet – suché ….. 325,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Lahodné a lehké víno světle žluté barvy, s krásnou muškátovou vůní a s jemnou kořenitostí v chuti. Víno je krásně voňavé, ale suché. Díky nižšímu obsahu alkoholu je vhodné zejména na letní měsíce.

0,75 l CHARDONNAY – pozdní sběr – suché ….. 360,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Víno světle žluté barvy se zlatými odlesky. Aroma je svěží, dynamické a minerální. Dominují tu citrusy a ještě ne zcela zralé mirabelky. V chuti jsou citrony, mandarinky a grepy, které doplňuje letní bobulové ovoce.

0,75 l TRAMÍN ČERVENÝ – pozdní sběr – polosuché ….. 380,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Víno vás potěší plnou, dlouhou chutí se zakulaceným projevem a medovým závěrem. Tramín červený je jednou z nejoblíbenějších odrůd. Mimořádné kvality hroznů dosahuje díky vhodné půdě na vinici.

0,75 l PÁLAVA – pozdní sběr – polosladké ….. 395,- 

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Vůně tropického ovoce, broskví a liči, v chuti nasládlé, aromatické a harmonicky lahodné víno. Dosti typická a velmi oblíbená Pálava z Velkých Bílovic.

0,75 l HIBERNAL – výběr z hroznů – polosladké ….. 395,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Nová odrůda pocházející z Německa. Jedná se o křížence odrůd Ryzlink rýnský a Seibel. Víno je velmi aromatické, podpořené ryzlinkovými kyselinkami.

0,75 l RULANDSKÉ ŠEDÉ – pozdní sběr – polosuché ….. 365,-

VINAŘSTVÍ VAJBAR, ZAJEČÍ – Barva je svěží, zelenkavá se žlutými odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů a karamelu. Chuť je velmi plná, extraktivní, vyvážená kyselinkou s přírodně ovocnou dochutí.

0,75 l RYZLINK RÝNSKÝ TERROIR PÁLAVA – pozdní sběr – suché ….. 495,-

VINAŘSTVÍ VAJBAR, ZAJEČÍ – Barva je svítivě zeleno-žlutá. Vůně je svěží, plná minerálů a citrusů. Vedle červeného grepu nacházíme plátky citronu v medu a lipový květ. Závěr dokreslují ještě tvrdé meruňky, žluté mirabelky a jemné tóny koření. Chuť je mohutná a široká. Dominuje tu pomelo a červený grep, neztrácí se ani meruňky či bílý rybíz. Ve velmi dlouhé dochuti pikantní sušené traviny a grep.

0,75 l SAUVIGNON – víno originální certifikace – suché ….. 395,-

VINAŘSTVÍ LAHOFER, DOBŠICE – Typický znojemský Sauvignon s angreštovou až černorybízovou vůní, která přechází i do chuti, kde ji doplňují tóny broskví a minerální závěr.

 

Lahvová vína červená

0,75 l MODRÝ PORTUGAL – zemské – suché ….. 295,-

VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE – Má tmavě granátovou barvu a vůni černého ovoce a čokolády. Víno, které zaujme svojí ovocností a lahodnou chutí s nižším obsahem kyselin a výrazným sametovým projevem.

0,75 l CABERNET SAUVIGNON – pozdní sběr – suché ….. 395,- 

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Barva tónu černých višní. Vůně je velmi bohatá, zralá a plná. Nacházíme čerstvé tóny ostružin a borůvek. Za nimi přichází jemné tóny travin. Chuť je stejně plná a bohatá jako buket, svěží a pevná. Nacházíme čerstvé ostružiny a brusinky, černý rybíz a lehce pikantní tóny ostružinových listů.

0,75 l ZWEIGELTREBE – pozdní sběr – suché ….. 395,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Toto příjemné víno se Vám představuje temně fialovou barvou s černými odlesky. Víno s velmi výrazným buketem, kde se snoubí vůně višní, borůvek a černého rybízu. Chuť nezaostává za vůní. Víno je velmi plné tělnaté s podmanivým komplexem borůvkového a višňového kompotu doplněné marmeládovými a povidlovými podtóny. Na závěr dlouhá dochuť s ušlechtilou tříslovinou.

0,75 l RULANDSKÉ MODRÉ – pozdní sběr – suché ….. 395,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Plné, mohutné a příjemné víno se vyznačuje vábivou višňově červenou barvou přecházející až do odstínu čokolády s lákavou vůní.

0,75 l MERLOT – výběr z hroznů – suché ….. 440,-

VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK ZAPLETAL, VELKÉ BÍLOVICE – Víno silně rubínové barvy s vůní sušených švestek a višní a s jemnými tóny dubových třísek. Díky ležení na kvasnicích očekávejte velmi extraktivní chuť s dochutí švestek a přezrálých višní.